HAKKIMIZDA

Hikayemiz iki yıl önce bir meslektaşımızın mesleki paylaşımlar için bir iletişim grubu kurması ile başladı. Meslektaşlarımızın halihazırda var olan sektörel sorunlarını paylaşması ile ortak sorunlarımızı çözme ihtiyacı bizi yan yana getirdi.


Yaptığımız toplantılarda çalışma koşullarımız ve yasal haklarımız tartışıldı. Yaşadığımız bir çok hak kaybının birlikte hareket edememekten kaynaklı olduğu görüldü. Çalıştığımız iş koluyla ilgili sendika ve derneklerle görüşmeler yapıldı. Sendika üyeliğinin yanı sıra birliğimizi kurumsallaştıracak bir derneğe ihtiyaç olduğu görüldü.


İçimizden 13 kişi dernek kurmakla görevlendirildi. 2 Ağustos 2018 tarihinde Post Prodüksiyon Çalışanları Derneği(POSTPRODER) kuruldu.


Artık Sinema-TV sektöründe çalışan Kurgucucu(Editör), Ses tasarımcısı(Mix), Görsel Efekt Tasarımcısı(VFX), Renk Tasarımcısı(Colorist) ve Post-Prodüksiyon Sorumluları derneğimizin çatısı altında bir araya gelip meslektaşlarıyla birlikte yaşadıkları sorunlarının çözümüne dair kendi taleplerini oluşturabiliyorlar.